باقلوا

باقلوا

فرق خمیر فیلو با یوفکا

خمیرهای “یوفکا” و “فیلو” خمیرهای بسیار نازک و تُردی هستند که بدون مایه خمیر و مواد پف دهنده تهیه شده و در تهیه آن از مایه خمیر یا بیكینگ پودر استفاده نمی‌شود. معمولا در استفاده از این دو نوع خمیر، (برای تهیه هر نوع دسر یا انواع شیرینی) داخل این خمیرها را با مواد مختلف پُر می‌کنند و در روغن یا فر سرخ می‌کنند؛ البته باید اشاره کرد که گاهی هم به صورت بخارپز می‌توان از این دو نوع خمیر استفاده کرد.

لازم به ذکر است که از این دو نوع خمیر بیشتر در کشور ترکیه و کشورهای عربی، کشورهای آسیایی و حتی کشورهایی مانند یونان، رومانی، بوسنی و … برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می‌کنند.

این دو خمیر تفاوت چندانی ندارند؛ اما از جمله تفاوت‌های این دو نوع خمیر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

۱. برای استفاده از خمیر یوفکا، بهتر است قبل از ریختن مواد داخل آن، نیمه پخت شود و سپس مورد استفاده قرار بگیرد. این کار صرفا به این دلیل است که در صورت پخت خمیر یوفکا، نگهداری آن آسان‌تر خواهد شد. اما در مورد خمیر فیلو، می‌توان آن را به همان صورت خام استفاده کرد و نیازی به نیمه پخت شدن آن قبل از ریختن مواد نیست.

۲. معمولا خمیر “یوفکا” ترد‌تر از خمیر “فیلو” است؛ اگر قرار است شما خمیر فیلو را استفاده کنید، باید از چند لایه خمیر استفاده کنید و ما بین خمیرها را به کره آغشته کنید، تا دسر یا غذا شما تردتر شود.

۳. در شیرینی‌پزی و تهیه انواع باقلوا معمولا بهتر است از خمیر “فیلو” به دلیل نرم بودن آن استفاده شود.

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت
15 دقیقه
درجه سختی
آسان
تعداد نفرات
8 نفر
وعده غذایی
دسر
225 گرم
کره
2.5 پیمانه
گردو
1 پیمانه
بادام
3.4 پیمانه
پسته
1 عدد
پوست پرتقال
1.4 ق.چ
نمک
1 ق.چ
دارچین
12 ورق
خمیر فیلو
2.3 پیمانه
شکر
1.4 پیمانه
عسل
2.3 پیمانه
آب
1 عدد
آب لیمو
3 عدد
میخک
منبع ویدیو: tasty.co

دیدگاهتان را بنویسید

*ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد