کدو بره

کدو بره
کدو بره

یه دعوای دیرینه ای هست بین طرفداران کدو و بادمجون. حالا شما جزو کدوم دسته اید تو سلیقه غذایی؟ کدو دوستید؟ بادمجون دوستید؟ یا کلا غذا دوستید؟ نگید که هیچ کدوم رو دوست ندارید که دیگه اصلا باهاتون قهر می کنم. دیگه حداقل کدو دوست ندارید بادمجون که باید دوست داشته باشید. منم هیچ اشاره ای به سلیقه خودم نکردما.
حالا براتون یه خوراک درست کردیم با کدو که حتی کدو ندوست ها هم با دیدن قیافه ش دلشون یه قنجی بره. راستش رو بگم من ریشه ی اسم کدو بره نمی دونم از کجا اومده ولی اگه شما میدونید خوشحال میشم کامنت بذارید ما هم از ناآگاهی در بیاییم و به متن اضافه کنیم. اگه قرار بود من برای این غذا اسم گذاری کنم جای کدو بره اسمش رو میذاشتم املت کدو. در این حد خلاقیتم بالاست.
این کدو بره ی قصه ما بر خلاف اسمی که داره یه غذای وجترین محسوب میشه که من پایین تر براتون میگم چجوری تبدیلش کنیم به کدو بره ی وگان.
رسپی کدو بره جزو آسون ترین دستور پختاست. یه زحمت های ساده ی غذا پزی داره مثل خرد کردن گوجه و سیب زمینی و پیاز که دیگه این رو املت هم داره. دروغ چرا؟ من خودم این غذا رو نخوردم ولی بچه های نون سیر که خوردن و جای ما رو خالی کردن میگفتن طعم فوق العاده خوشمزه ای داره. من که راضی نیستم ازشون خدا هم راضی نباشه که تک خوری می کنن و بعد ویدیوش رو میذارن برای ما. حالا ما بگذریم ازشون و خدا نگذره ادامه میدم که وجترین های عزیز این غذا مخصوص شماست و به عشق شما پست شده.
حالا بچه های وگان بیان بهتون بگم که خیلی راحت دستور تهیه کدو بره رو میشه وگان کرد. به این صورت که شما جای اون تخم مرغا یه بسته پنیر توفو می گیرید لهش می کنید با نمک و فلفل و آویشن مخلوط می کنید. بعد مرحله تخم مرغ شکوندن رو حذف می کنید و توفوی له شده رو به غذا اضافه می کنید و با بقیه مواد هم میزنید و یه کدو بره ی وگان آماده ست برای شما. حالا اینو اضافه کنم که این آشپز نون سیر تو چای شیرینش هم پنیر میریزه و اون پارمزان تو رسپی کدو بره نیست. آشپز جان عشقش کشیده که اضافه کنه. ولی اگه دوست دارید طعم پارمزان به غذاتون اضافه شه می تونید با پودر مخمر مغذی یا نوتریشنال ییست این طعم رو به کدو بره اضافه کنید.

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت
10 دقیقه
درجه سختی
آسان
تعداد نفرات
5 نفر
وعده غذایی
شام
2 عدد
تخم مرغ
5 عدد
گوجه فرنگی
2 عدد، متوسط
سیب زمینی
1 عدد، بزرگ
پیاز
5 عدد، متوسط
کدو
1 ق.چ
نمک
1 ق.چ
فلفل
1 ق.چ
زردچوبه
1 پیمانه
پنیر پارمسان
منبع ویدیو: tasty.co

دیدگاهتان را بنویسید

*ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد