بهترین روش رفع بوی زهم مرغ با ۱۱ نکته کاربردی

رفع بوی زهم مرغ یا همان رفع بوی بد مرغ در آشپزی بسیار مهم است.

آشپزی آنلاین نوشت: رفع بوی زهم مرغ یا همان رفع بوی بد مرغ در آشپزی بسیار مهم است. دانستن و یادگیری روشهای آن نیز باعث ارتقا سطح کمی و کیفی آشپزی شما خواهد بود. مرغ از آن دسته از مواد غذایی است که معمولا خیلی از افراد به خاطر بویی که دارد به سراغ آن نمی روند. رفع بوی زهم مرغ نیز یکی از مواردی است که حالتی مثل تهوع را نیز می تواند در فرد ایجاد کند.

روش های مختلفی برای رفع بوی زهم مرغ وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم رفع بوی زهم مرغ را بررسی کنیم و جزییات مربوط به آن را نیز موردبررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم. سعی کنید همه موارد رفع بوی زهم مرغ را تجربه کنید.

مرغ‌ها به‌طور طبیعی امونیاک در مزاج خود تولید می‌کنند که منجر به بوی نامطبوع در آنها می‌شود.

شستن مرغ قبل از آشپزی بسیار حائز اهمیت است.

نظافت منظم آشپزخانه و ظرف و ظروف برای کنترل بو اساسی است.

بررسی روش های رفع بوی زهم مرغ

روش های مختلفی برای رفع بوی زهم مرغ وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت. فراموش نکنید که برای رفع بوی زهم مرغ روشهای زیادی هست و شما باید آنکه با غذایتان نزدیکتر است را انتخاب کنید. در ادامه به روشهای رفع بوی زهم مرغ میپردازیم:

رفع بوی زهم از طریق آبلیمو

برای رفع بوی زهم مرغ از طریق آبلیمو می توانید قبل از اینکه مرغ را بپزید به مدت یک سایت در آبلیمو مرغ ها را بخوابانید. سپس می توانید از آن در پخت و پز استفاده کنید. این روش به راحتی می تواند بوی زهم مرغ را به طور کامل از بین ببرد و شما نیز باید به آن توجه داشته باشید.

 استفاده از هویج و پیاز برای رفغ بوی بد مرغ

هنگامی که یک مرغ در حالت پخت است می توانید هویج و پیاز را به آن که در حالت پخت است اضافه کنید. این کار می تواند بوی بد مرغ را نیز تا حد بسیار زیادی از بین ببرد. واقعا هویج در رفع بوی زهم مرغ بسیار موثر است.

استفاده از رزماری

برای از بین بردن بوی بد مرغ می توانید رزماری را به مرغ در حال پخت اضافه نمایید. در این حالت باید در نظر بگیرید که  این کار می تواند به طور کلی بوی بد مرغ را از بین ببرد.

استفاده از زعفران برای از بین بردن بوی بد مرغ

شما می توانید مقداری زعفران را به مرغ در حال پخت اضافه کنید. زعفران عطر و طعم بسیار زیادی را به خودش اختصاص می دهد. از این روی می تواند مقدار زیادی از بوی بد مرغ را به طور کامل از بین ببرد.

استفاده از سیر

سیر یکی از قدرتمندترین موارد برای از بین بردن بوی بد مرغ است. باید به این مورد توجه داشته باشید که  مرغ ها را می توانید در مقدار بسیار زیاد سیر رنده شده به طور کامل بخوابانید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که شما می توانید با اضافه کردن سیر به طور کامل بوی بد آن را نیز از بین ببرید. البته در زمان های گذشته نیز از سیر و پیاز و فلفل دلمه ای برای از بین بردن بوی بد مرغ استفاده شده است و شما نیز می توانید از این روش برای درست کردن مرغ های خوشمزه استفاده کنید. سیر در رفع بوی زهم مرغ بسیار موثر است.

استفاده از نمک برای از بین بردن بوی بد مرغ

می توانید مرغ ها را در داخل یک ظرف قرار دهید و آن ها را در داخل ظرف بریزیدی ومقدار نک روی آن هابریزید و شب تا صبح آن را در یخچال بگذارید. این کار به طور کامل بوی بدن مرغ را از بین خواهد بود.

استفاده از سرکه برای از بین بردن بوی بد مرغ

شما می توانید مرغ را در حدود نیم ساعت در سرکه قرار دهید. همچنین می توانید آب لیمو ترش و زرد چوبه را نیز به کل ساختار سرکه اضافه کنید و این کار می تواند اثر آن را چند برابر بیشتر کند.

استفاده از برگ بو و پیاز

روش برگ بو و پیاز نیز یکی از روش های بسیار خوب در کاهش بوی بد مرغ است. می توانید پیاز را خلالی کنید و مقداری برگ بو نیز به آن اضافه نمایید. این کار می تواند به طور کلی بوی بد مرغ را از بین ببرد.

آشپزی در دمای مناسب

مرغ را در دمای مناسب و به مدت زمان کافی آشپزی کنید. آشپزی ناکامل ممکن است باعث انتشار بوی بد شود. حرارت مناسب هم در رفع بوی زهم مرغ بسیار موثر است.

مرغ را قبل از آشپزی بشویید

مرغ را قبل از آشپزی با آب و سرکه یا لیموشویید تا مواد بوی‌آور از آن دور شوند. شستن مرغ یکی از رازهای مهم در رفع بوی زهم مرغ است.

از مرغ تازه و با کیفیت استفاده کنید. مرغ‌های خوب و با کیفیت، کمترین مقدار امونیاک و مواد بوی‌آور را دارند.

نتیجه گیری

در این مقاله ما موضوعی به نام رفع بوی زهم مرغ را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی روش های گفته شده می توانند به شما کمک کنند تا از شر بوی بد مرغ رها شوید. نکته مهم این است که شما بر مبنای سلیقه ای که دارید می توانید یکی از این روش های موجود در این مقاله را برای از بین بردن بوی زهم مرغ استفاده کنید.

دسته بندی: ترفند

دیدگاهتان را بنویسید

*ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد