شیر تغلیظ شده (تبخیر شده)

شیر تغلیظ شده (تبخیر شده)

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در دستور بسیاری از کرم ها و شیرینی ها به واژه شیر تبخیر شده برخورد کرده باشید.این نوع شیر در بازار بسیار کم یافت میشود و در ضمن قیمت آن نیز بسیار زیاد است!در زیر ۲نوع دستور متفاوت برای طرز تهیه این نوع شیر را یاد میگیریم

طرز تهیه با شیر ساده:

برای تهیه شیر تبخیر شده از شیر معمولی کافیست ۲ونیم لیوان شیر را با حرارت غیر مستقیم(روش بن ماری)بجوشانیم تا در نهایت ۱لیوان شیر به دست بیاید.البته شما میتوانید این کار را درون فر،مایکروویو،مایکروفر و حرارت مستقیم هم انجام دهید اما کیفیت شیر تبخیر شده به خوبی نوع بن ماری نخواهد بود.

در کل برای تهیه شیر تبخیر شده شما باید ۶۰درصد میزان اصلی شیر را تبخیر کنید.

طرز تهیه با شیر خشک:

این نوع شیر تبخیر شده بسیار خوشمزه تر و سریع تر از نوع قبلی است.برای تهیه ۱لیوان شیر تبخیر شده شما به ۲سوم لیوان شیر خشک و ۳چهارم لیوان آب جوش نیاز دارید.

کافیست شیر خشک و آب را مخلوط کرده و داخل مخلوط کن بریزید تا به روان بودن شیر تغلیظ شده بازاری برسد.
سایر نکات شیرتبخیر شده( تغلیظ شده)
۱)توجه داشته باشید منظور از شیر خشک نوع مخصوص بزرگسال است(نیدو) نه شیر خشک نوزاد.میتوانید این نوع شیر را از فروشگاه یا داروخانه تهیه کنید.
۲)این نوع شیر به تنهایی مزه خوبی ندارد و تنها برای تهیه شیرینی یا دسر و یا همراه شکلات و قهوه از آن استفاده کنید.

حالا تو خیلی از دسرا از شیر تغلیظ شده شیرین استفاده میکنن، که میتونید به این ترکیب خاک قند هم اضافه کنید که ترکیبی که میخواهید بهتون بده.. اما یه راه خیلی راحت ترم هست که میتونید به جاش از شیر عسلی هم استفاده کنید که یه جورایی همون شیر تغلیظ شده شیرینه 🙂

 

ببینید>> بنافی پای (Banoffee Pie)

دسته بندی: دانشنامه

دیدگاهتان را بنویسید

*ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد