طرز تهیه سس مایونز وگان

مایونز وگان انتخابی عالی به عنوان چاشنی است، این سس رژیمی نه تنها برای بافت سبک اش، بلکه به خاطر داشتن ارزش غذایی عالی آن مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این، کلسترول بد را افزایش نمی‌دهد و باعث افزایش وزن می‌شود. مایونز معمولی در بسیاری از دستور العمل‌های متنوع مانند بال مرغ سرخ شده و یا سیب زمینی تنوری کاربرد دارد. با این حال، علاوه بر این، می‌تواند ترکیبی نمکی باشد تا بوی کمی به غذا بدهد.

ریشه و تاریخچه سس مایونز

گفته شده مایونز از جزیره منروکا بویژه در شهر ماهون سرچشمه گرفته است. دلیل نام گذاری مایونز این است.
به هر حال، این امولسیون تقریبا از اواسط قرن نوزدهم بوده است. از آن زمان به کرات کنار غذا به مقدار کم یا زیاد در انواع مختلف قرار گرفته است.
غیر از مایونز معمولی، این امکان وجود دارد که چاشنی دیگری تهیه کنید و پیشنهاد رژیمی این بخش از آشپزخونه نمناک به گیاه خواران سس مایونز وگان است که طرزتهیه آن در خانه را در ادامه خواهیم گفت.

چگونه سس مایونز وگان درست کنیم؟

درست کردن سس مایونز با مایونز سنتی خیلی متفاوت نیست. به همین ترتیب، همانطور که با دستور العمل‌های کلاسیک همخوانی دارد، می‌تواند حتی مزه بهتری داشته باشد. برای درست کردن سس مایونز به مواد اولیه نیاز دارید:روغن گیاهی همراه با نوع دیگری از شیر گیاه؛ بنابراین اضافه کردن کمی نمک و لیمو یا سرکه مزه خوبی به سس می‌دهد. مهم است مطمئن شوید تمام مواد اولیه در دمای اتاق قرار دارند. اگر روغن در دمای اتاق باشد و شیر سویا سرد، این دستورالعمل به احتمال زیاد درست نخواهد شد.

مواد لازم سس مایونز وگان

کمی نمک
چند قطره لیمو (حداقل ۳ میلی لیتر)
یک چهارم فنجان شیر گیاهی (ترجیحا شیر سویا)
نصف فنجان روغن گیاهی، زیتون، یا روغن آفتابگردان (۱۸۰ – ۱۹۰ گرم در حدود)

طرز تهیه سس مایونز وگان خانگی

شیر گیاهی و قطرات لیمو را داخل مخلوط کن بریزید
تمام مواد را به هم بزنید
کم کم ترکیب کنید و به تدریج روغن را اضافه کنید.
در نهایت، مخلوط ثبات مطلوبی به دست خواهد آورد و زمانی که این اتفاق می‌افتد کمی نمک به آن اضافه کنید.
بهتر است داخل شیشه بریزید و درعرض سه روز میل کنید.
دستور العمل اصلی سس مایونز است. می‌توانید ترکیبات دیگر را به مقدار کم، بسته به غذا‌های دیگر، اضافه کنید. مثالا، می‌توانید با اضافه کردن سیر و یا جعفری وگشنیز، کمی آن را مزه دار کنید.
به این ترتیب می‌توانید طعم‌های جدیدی تهیه و به غذای نهایی اضافه کنید. همانطور که می‌بینید، مایونز چاشنی مفیدی است و وگان از این قاعده مستثنی نیست.

دسته بندی: دانشنامه

یک کامنت

  1. tiffa نوشته شده در سپتامبر 28, 2020 پاسخ
    چه عالی???

دیدگاهتان را بنویسید

*ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد