چای آبی و فواید عجیبش برای سلامتی!

همه ما فواید چای سبز را برای سلامتی می دانیم، اما آیا می دانستید که چای آبی که از گل نخود به دست می آید، فواید سلامتی متعددی مانند تقویت حافظه و کنترل دیابت دارد؟

 

جی پلاس به نقل از مجله سلامتی نوشت: چای آبی به عنوان چای نخود آبی یا نخود پروانه ای نیز شناخته می شود. از سلامت قلب گرفته تا سلامت مغز و متابولیسم، چای آبی به ارتقای سلامت کلی کمک می کند.

 

فواید چای آبی برای سلامتی

 

سرشار از آنتی اکسیدان: طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، ماده خام چای آبی حاوی مقدار بیشتری آنتی اکسیدان است که ترکیباتی هستند که به حذف رادیکال های آزاد از بدن کمک می کنند و ظاهر برخی از بیماری ها را محدود می کنند.

آنتی اکسیدان های موجود در این چای آبی همچنین از پراکسیداسیون لیپیدی محافظت می کند که غشای سلولی را از بین می برد و پیری را تسریع می کند.

سلامت قلب را ارتقا می دهد: همچنین ثابت شده است که چای آبی ممکن است سلامت قلب را تقویت کند زیرا به کاهش عوامل خطر مانند فشار خون و سطح کلسترول کمک می کند.مطالعات نشان داده اند که عصاره گل نخود ممکن است فشار خون را از طریق خواصی که رگ های خونی را گشاد می کند، کاهش دهد. که به انبساط عروق خونی برای تقویت جریان خون کمک می کند.

خواص ضد دیابت: چای آبی همچنین به کنترل سطح قند خون کمک می کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان های موجود در عصاره چای آبی ممکن است آنزیم های هضم کننده کربوهیدرات را مهار کنند.

این مطالعه بیان کرد که آنزیم هایی مانند آلفا گلوکوزیداز روده، آلفا آمیلاز پانکراس و ساکاراز روده در چای آبی وجود دارند.

بهبود سلامت مغز: بر اساس مطالعات، چای آبی ممکن است حافظه را بهبود بخشد و از زوال شناختی جلوگیری کند.

مطالعات حیوانی نشان داده است که همراه با حافظه به بهبود از دست دادن حافظه در بیماری آلزایمر کمک می کند.

خواص ضد قارچی و ضد میکروبی: چای آبی دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی است که از چندین نوع عفونت جلوگیری می کند.

دسته بندی: Uncategorized

دیدگاهتان را بنویسید

*ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد شد